Dlaczego łysieją kobiety?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zacznijmy od wymienienia mitów na temat powodów kobiecego łysienia:

 

 • Zbyt częste używanie szamponu / mycie włosów jest przyczyną łysienia

Negatywny wpływ na Twoje włosy ma skład szamponu jaki stosujesz, a także jakość jego składników, a nie częstotliwość jego stosowania. Szampony Revita i Revivogen to dobre przykłady szamponów, które wpływają korzystnie na włosy – nawet, gdy stosujesz je często.

 • Brak regularnego szczotkowania włosów powoduje ich wypadanie

Popularne twierdzenie, iż należy jak najczęściej szczotkować włosy nie jest prawdziwe, ponieważ szczotka bardzo często ciągnie pojedyncze włosy i wyrywa je ze skóry. Zapraszamy do stosowania grzebienia HairMax LaserComb, który nie tylko rozczesze Twoje włosy, ale także za pomocą technologii laserowej pobudzi mieszki włosowe do działania!

 • Utrata włosów powodowana jest stosowaniem trwałej ondulacji

Oczywiście stosowanie takiego zabiegu osłabia włosy, ale nie powoduje łysienia, ponieważ nie ma wpływu na mieszki włosowe. Jeśli jednak tracisz lub niszczysz włosy po na przykład trwałej ondulacji, powinnaś zrezygnować z tego zabiegu.

 • Stres powoduje utratę włosów

Łysienie kobiece bardzo rzadko jest spowodowane stresem – musiałby być on naprawdę długotrwały, aby znalazł odzwierciedlenie w dużej utracie włosów.

ŁYSIENIE KOBIET – PRAWDZIWE PRZYCZYNY

Łysienie kobiet dotykające około 1/3 z nich najczęściej występuje po menopauzie, co wskazuje, iż głównym powodem łysienia są zmiany hormonalne występujące w organizmie.

Pozostałe czynniki wpływające negatywnie na włosy to:

 • stres fizyczny dla organizmu taki jak operacja, ciężka choroba, nagłe zmiany wagi,
 • stres emocjonalny, choroba psychiczna, śmierć bliskiego członka rodziny,
 • nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy,
 • leki szczególnie takie jak środki na obniżenie ciśnienia,
 • zaburzenia w gospodarce hormonalnej organizmu na skutek ciąży, pigułek antykoncepcyjnych, lub menopauzy.

Współczesne odkrycia medyczne polegające na ingerowanie w szkodliwą dla włosów pochodną testosteronu (DHT) sprawiają, iż kuracja w przypadku najczęściej występującego powodu utraty włosów u kobiet – łysienia androgenicznego – jest skuteczna i przynosi pozytywne efekty.

Jeśli chcesz upewnić się, czy na pewno cierpisz akurat na ten rodzaj utraty włosów warto skontaktować się z dermatologiem, który ma możliwość oceny poziomu DHT w skórze głowy, a także określi Twój aktualny poziom hormonów oraz mikroelementów w organizmie (np. żelaza).

Rodzaje kuracji skutecznych w walce z łysieniem

Wyróżnia się 4 różne rodzajów kuracji, które są przydatne w walce z łysieniem:

 • Obniżanie poziomu DHT

Blokowanie przemiany testosteronu w szkodliwe dla włosów DHT skutkuje zmniejszeniem ilości krążącego w organizmie dihydrotestosteronu. Jednym z tak działających środków jest np. Procerin, który nie tylko blokuje DHT dostęp do Twoich mieszków włosowych, ale nie wpływając na poziom testosteronu, zmniejsza ilość DHT w organizmie za pomocą blokowania szkodliwej przemiany testosteronu w DHT powodowanej przez 5-Alpha Reductase.

 • Przechwytywanie DHT

Inhibitory DHT (substancja przedstawiona w sekcji Dlaczego łysieją mężczyźni?) przechwytują szkodliwe cząstki DHT, które szkodzą mieszkom włosowym – kuracje, które blokują DHT lub zmniejszają jego poziom w organizmie atakują bezpośrednio źródło Twojego problemu z łysieniem.

 • Działanie antyzapalne

Nadmiar DHT oraz niewłaściwa dbałość o skórę głowy może spowodować podrażnienia, osłabienie owłosienia oraz nawet przypadki, w których Twój organizm ze względu na stan zapalny zacznie traktować włosy jak ciało obce i będzie usiłował się ich pozbyć. Odpowiednie dbanie o stan skóry np. stosowanie szamponu Revita oczyści ją i stworzy dobre warunki do porostu włosów.

 • Stymulowanie porostu włosów

Środki stymulujące wzrost włosów mają zbawienny wpływ na już istniejące włosy, nie docierają jednak do źródła problemu, czyli nadmiaru DHT. Polecane przez nas produkty, takie jak Provillus, czy odżywka Revivogen nie tylko stymulują wzrost włosów, ale i eliminują szkodliwe DHT.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*