Farbowanie włosów w domu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Nie każda z nas, pragnąca nadać swoim włosom blasku, decyduje się na ich zafarbowanie w salonie fryzjerskim. Często sięgamy po jedną z farb dostępnych tak licznie w sklepach i dokonujemy koloryzacji włosów w łazience. Czy warto wykonywać taki zabieg samodzielnie a jeśli tak, na co zwrócić szczególną uwagę?

Oferta farb do włosów jest szeroka. Dostępnych jest bowiem wiele farb i ich odcieni, których wspólnym celem jest przywrócenie włosom blasku, a więc ożywienie naszej fryzury. Wiele pań decyduje się też na sięgnięcie po farbę w celu zakrycia siwych włosów.
Choć farbowanie włosów w domu wychodzi znacznie taniej, aniżeli w salonie fryzjerskim, bo płacimy jedynie za farbę, często trudno jest uzyskać zadowalający rezultat.
Tak jest na przykład z uzyskaniem koloru kasztanowego czy innego odcieniu brązowego. Kolor, jaki obiecują nam producenci farb jest często trudny do uzyskania, na co wpływ ma między innymi struktura włosa. Te cienkie i delikatne wykazują szybsze i łatwiejsze predyspozycje do pobierania koloru. Inny kolor od zamierzonego uzyskać możemy również na włosach zniszczonych, co da się zaobserwować na wyblakłych pasemkach czy rozdwojonych końcówkach.

Farbowanie włosów a efekt końcowy

Efekt końcowy farbowania może być odmienny od tego, który obiecuje producent. Dzieje się tak na skutek reakcji chemicznych, jakie zachodzą podczas farbowania włosów. Trudno jest uzyskać złocisty blond poddając farbowaniu włosy ciemne, Jednorazowo czynność taka jest praktycznie niemożliwa, wymaga stopniowej zmiany koloru włosów, co należy, dla dobra włosów, rozłożyć w czasie.
Przed farbowaniem wskazane jest przestudiować koło barw, dzięki czemu unikniemy zbliżenia się do zielonowłosej Ani z Zielonego Wzgórza, o co nietrudno w przypadku blondynki sięgającej po chłodny odcień czerni.

  Dlaczego stosowanie hormonów działa antykoncepcyjnie?

Farbowanie włosów a kolor cery

Decydując się na farbowanie włosów warto zwrócić uwagę na naturalny kolor cery, bowiem nie każdy odcień włosów współgra z jej kolorem.
Trafmy wybór pozwala osiągnąć naprawdę korzystne skutki, jak choćby ukrycie niedoskonałości, podkreślenie naturalnego piękna a nawet odmłodzenie.
Panie o cerze jasnej dobrze prezentują się w blondach. Idealne są dla nich złoty, beżowy, platynowy, popielaty blond. Kolory te minimalizują różnicę między odcieniem skóry a włosów.
Skórę matową zestawić warto z kolorami jasnymi w odcieniu bursztynu czy złota. To nada twarzy tak pożądanego blasku.
Kobiety o ciemnej karnacji oraz cerze naczynkowej ładnie prezentują się w ciepłych i jasnych brązach, rudościach oraz blondach, co rozjaśnia skórę oraz tuszuje naczynka.
Cera w kolorze brzoskwini a także ta muśnięta słońcem pięknie wygląda w palecie blondów i jasnych brązów.

Przed zmianą koloru włosów warto zatem zastanowić się, jaki typ cery prezentujemy, nie kierując się najnowszymi trendami, które nie zawsze muszą okazać się w stosunku do nas trafione.

Farbowanie włosów i niebezpieczeństwa z tym związane
Podczas farbowania włosów dojść może do uzyskania nie takiego koloru, jak chcieliśmy uzyskać i jaki zakładał producent. To niestety nie jedyne niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą stosowanie farb koloryzujących.
Według badań przeprowadzonych przez Naukowy Komitet Doradczy Komisji Europejskiej częste farbowanie włosów zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór pęcherza moczowego. Nie przeprowadzono jednak jeszcze dodatkowych badań, które dałyby możliwość zmniejszenia ryzyka.

Farbowanie włosów w ciąży

Wiele przyszłych mam ma dylemat czy farbować włosy w czasie ciąży, czy też nie. I choć badania nie potwierdzają, jakoby farbowanie włosów mogłoby zaszkodzić dziecku, spora grupa kobiet rezygnuje z tego zabiegu.
Kolejnym zagrożeniem jest wdychanie oparów amoniaku, który obecnie rzadko dodawany jest do fabr koloryzujących, co zmniejsza ryzyko urodzenia dziecka z wadą.

  Aparat Hallu Forte na haluksy

Farbowanie włosów nie jest trudne, należy jednak bacznie przestrzegać wskazówek, jakie dyktuje nam producent, zwłaszcza tych dotyczących czasu trzymania farby na włosach. Nie należy go wydłużać w nadziei na uzyskanie intensywniejszego koloru.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*