Hoodia Gordonii hamuje apetyt!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Hoodia Gordonii to rodzaj rosnącego jedynie w południowej Afryce niepozornego kaktusa, którego niezwykłe właściwości pozwolą nam skutecznie stracić na wadze. Efekt jojo, złe samopoczucie i rosnący apetyt? Brzmią znajomo? Z Hoodia Gordonii pozostaną jedynie mglistym wspomnieniem!

Setki lat temu w Afryce…

Już wiele lat temu plemiona afrykańskie poznały się na tej roślinie. Miejscowi myśliwi wykorzystywali ją, by zagłuszyć głód i zwiększyć poziom koncentracji na polowaniach. Choć na świecie rośnie wiele odmian Hoodia, tylko jedna z nich posiada tak niezwykłe właściwości odchudzające – to ta, która porasta pustynię Kalahari. Preparaty uzyskiwane z roślin porastających Stany Zjednoczone, Meksyk czy Chiny nie dają spektakularnych efektów. Zamawiając tabletki zatem, należy wrócić uwagę na kraj pochodzenia, ponieważ rynek zalewany jest często przez marne imitacje.

Hoodia w tabletkach

Składnik, który odpowiada za uczucie sytości został odkryty przypadkowo przez francuskich naukowców. Początkowo licencja była w posiadaniu firmy Phytopharm, pochodzącej z Wielkiej Brytanii, następnie została odsprzedana firmie Pfizer. Ta ostatnia przez trzy lata prowadziła badania nad wprowadzeniem tabletek odchudzających na bazie Hoodii, lecz zrezygnowała z tego zamiaru, argumentując ten fakt zbyt wysokimi kosztami inwestycji. Tymczasem na rynku znalazł się preparat odchudzający Hoodia Gordonii Plus, w której składzie znaleźć można oryginalną Hoodię oraz składniki, które mają wspomóc jej działanie. Należą do nich m.in. magnez, czy ekstrakt z zielonej herbaty.

Jak to działa?

Podczas posiłków dostarczamy ciału glukozę, która hamuje uczucie głodu. Wyciąg z tej rzadkiej rośliny zawiera specjalne molekuły P57, łudząco przypominające działanie wspomnianej glukozy, nie dostarczając jednak organizmowi cukrów. Tym samym tycie przemienia się w tracenie na wadze. Nad skutecznością preparatu przeprowadzono w Anglii badania, które wykazały, że zażywanie tabletek pozwala obniżyć dzienną dawkę kalorii średnio o 1000 kcal. Oznacza to, że w przeciągu tygodnia na wadze można stracić około 2-3 kg. Dodatkowo dr Richard Dixey z koncernu farmaceutycznego Phytopharm jest zdania, iż przyjmowanie tabletek z wyciągiem z Hoodii nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Naturalnie zażywanie preparatu powinno być skonsultowane z lekarzem w takich sytuacjach, jak: ciąża, karmienie piersią, choroba cukrzycowa czy choroba związana z krążeniem. Przy stosowaniu Hoodii ważna jest również prawidłowa dieta, w której powinno się unikać słodyczy, napojów słodzonych i węglowodanów.

Unikatowa Hoodia

Czas hodowli Hoodia Gordonii to całe pięć lat. Dopiero po tym czasie roślina wykazuje swoje odchudzające właściwości. Szybko zrozumiano, jak niezwykłe efekty daje przyjmowanie Hoodii, dlatego też duże zapotrzebowanie na tę roślinę doprowadziło masowej wycinki i dziś jest ona uznana za zagrożony gatunek. W związku z tym władze RPA zmuszone są do nadzorowania ścinania Hoodii. Niewątpliwie jednak Hoodia jest rośliną unikatową, a tabletki Hoodia Gordonii Plus pozwalającą uzyskać wymarzoną sylwetkę. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*