Uważaj na zabójcze tabletki!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Większość pigułek odchudzających potrafi skutecznie tłumić Twój apetyt, co powoduje, że spożywasz mniej kalorii. Dlatego, na pozór wydaje się, ze branie tabletek jest najlepszym rozwiązaniem podczas utraty wagi. Jednak, jeśli zmniejszysz spożycie kalorii, Twój metabolizm spowalnia. Gdy Twój metabolizm zwalnia, tracisz coraz mniej kilogramów. Właśnie dlatego wspólną cechą ludzi biorących tabletki odchudzające (i ograniczających swoje odchudzanie tylko do tego) jest to, że są w stanie straci tylko pewną ilość swojej masy.

Blokery tłuszczu, takie jak Adipex potrafią usunąć nadmiar Twojego tłuszczu przez jelita – jednak mogą powodować szereg niepożądanych objawów. Jednym z niebezpieczeństw tabletek odchudzających, które hamują wchłanianie tłuszczów są problemy przewodu pokarmowego; Lista skutków ubocznych obejmuje tłuste plamienie, wzdęcia, duże ilości tłustego stolca i nietrzymania stolca. Innym ich minusem mogą być skutki uboczne dotykające przewodu pokarmowego, takie jak: ból brzucha, nudności, biegunki infekcyjne i ból odbytu.

Pigułki hamujące wchłanianie tłuszczów mogą również powodować niedobór witamin A, D, E, K oraz beta-karotenu. Występują również rzadkie działania niepożądane takie jak nadwrażliwości, świąd, wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy i anafilaksja. Brzmi źle? Pewnie, że tak.

Sibutramina (Meridia) i inne podobne leki zmniejszające apetyt i pobudzają nerwowy układ współczulny, który może podnieść ciśnienie krwi i tętno. To zwiększa ryzyko zawału serca i zatrzymania akcji serca, zwłaszcza u osób, które już cierpią z powodu wysokiego ciśnienia krwi, nieregularnego tętna lub chorób serca. W rzeczywistości, w okresie od lutego 1998 r. do marca 2003 r., FDA otrzymała raporty o 49 zgonach związanych z sibutraminą. Dodatkowe możliwe skutki uboczne tego środka to zaparcia, bóle głowy, suchość w ustach i bezsenność (ponieważ chemikalia w tych lekach zaburzają również rytm snu).

Innym popularnym składnikiem pigułek dietetycznych w latach 90. był potężny stymulant podobny do amfetaminy – efedryna (lub chińskie zioło ma huang), która w połączeniu z kofeiną powodowała silne odchudzanie organizmu. Problemem było to, że przez efedrynę również wzrastało tępo uderzeń serca, a tym samym ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Efedryna jest podobna do epinefryny (adrenaliny), która w momencie stresu, obkurcza naczynia krwionośne, podnosi tętno i przygotowuje organizm do walki lub ucieczki. Co najmniej 155 osób zginęło od przyjmowania leków zawierających efedrynę.

Niektóre pigułki dietetyczne, zwłaszcza te, oparte na używkach są znane z uzależniania i przez to mogą być nadużywane. A nadużywanie tych leków może prowadzić do pełnego uzależnienia. Nie byłoby to pomocne w drodze do osiągnięcia zdrowego życia. I to jest smutna prawda o pigułkach-cud. Więc czy są jakieś szybkie środki, czy jest coś co można zrobić, aby schudnąć bez większych problemów i takich skutków ubocznych?

Istnieje kilka szybko działających suplementów które faktycznie mogą zmienić Twoje życie na lepsze: są to środki o całkowicie naturalnym pochodzeniu takie jak zielona kawa, ketony malin lub odchudzanie. Sprawiają, że Twoje ciało faktycznie chudnie i są wolne od efektów ubocznych, co więcej – są polecane jako stały składnik diety dla odchudzających się i nie tylko.

  Fungalor zapomnij o grzybicy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*