Zadbaj o swoje włosy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Tematyka pielęgnacji włosów jest bardzo szeroka, a zarazem zamyka się w pewnych stałych kwestiach, które wystarczy przestrzegać, aby jak najdłużej cieszyć się świetną i bujną fryzurą. Faktem jest, że poruszałem (właściwie to poruszam jej różne aspekty ) tutaj, ale nie zaszkodzi jeszcze więcej wiadomości. Ten temat jako bardzo obszerny ugryźć można z wielu stron. Dzisiaj więc nieco mniej konkretnych preparatów a więcej wiedzy ogólnej, która jednak na pewno się przyda.

Przy wyborze metod pielęgnacji warto zwrócić uwagę na dwie sprawy. Pierwsza to taka, że nasze włosy są dość delikatną materią (tak wiem, powtarzam do znudzenia, ale naprawdę trzeba o tym pamiętać) i nie należy stosować szamponów, odżywek i metod nie sprawdzonych. Druga sprawa to kwestia tego ,że  dobór metod i preparatów dla ochrony naszych włosów zależy przede wszystkim od rodzaju włosów jaki mamy. Chodzi tu o ten najprostszy ich podział : normalne, suche, przetłuszczające się. Do tego dochodzi też sprawa tego, czy mamy włosy proste, kręcone, ale także zniszczone na przykład farbowaniem czy ondulacją. Spróbujmy więc usystematyzować sposoby na pielęgnację konkretnego rodzaju włosów.

Włosy suche

W tym wypadku zazwyczaj nie jest tak, że rodzimy się z tym typem fryzury. Zazwyczaj doprowadzamy do niego przebywając w miejscach zagrożonych działaniem różnej maści związków chemicznych, ale także przesuszając je. Oczywiście istnieją też osoby mające włosy  z tendencja do bycia „suchymi”. Cechą charakterystyczną tego typu fryzury jest problem z jej ułożeniem (tak zwane popularne określenie „siano na głowie”). Włosy są również cienkie i często mają rozdwojone końcówki. Zresztą na tego typu fryzurę wpływa też może konkretna pora roku. Na przykład po zimie nasze włosy mogą stać się jeszcze bardziej suche – to pod wpływem nagłych zmian temperatur. Na zewnątrz mroźne powietrze, a w domu gorące. Co należy robić z taką fryzurą? Przede wszystkim unikać najlepiej wszelkiego rodzaju czynności, które wykonuje się, aby włosy upiększyć. Farbowanie, ondulacja czy częste ich suszenie suszarką raczej odpada. Uważać też należy przy ich rozczesywaniu.Lepiej robić to łagodnie, a nie wyrywać i szarpać naszych włosów.  Co do konkretnych preparatów. Cóż przede wszystkim powinniśmy się zaopatrzyć w odpowiedni szampon przeznaczony do naszego typu fryzury (zresztą ta rada jest uniwersalna dla każdego typy włosów). Ważną rolę pełni też odpowiednio dobrana odżywka. Generalna zasadą jest stosowanie preparatów z jak największą ilością witamin i składników mineralnych.

  Opinie o ProstEro od zapalenia gruczołu krokowego, cena, zakup, instrukcja obsługi

Włosy normalne

Tu właściwie sprawa jest prosta. Ten typ fryzury, rzadko co prawda występuje w idealnej wersji, kiedy włosy myjemy dwa razy w tygodniu bo więcej potrzeby nie ma, a  do tego układają się bez problemu. Często jest tak, że któryś z tych aspektów jednak zawodzi. Nie zmienia to faktu, że ochrona i pielęgnacja tego typu fryzury jest najprostsza. Nie wymaga ona zbyt dużej ilości poświęcenia. Ważna tak naprawdę jest regularność działań. Wybór konkretnego preparatu w tym wypadku zależy od Waszych konkretnych preferencji. W tym wypadku można zwrócić większą uwagę na to jak na przykład szampon ma zapach i ewentualne efekty dodatkowe (chociażby zwiększanie objętości, czy podkręcanie włosów). Nie oznacza to jednak, że mamy nie zwracać uwagi na przykład na to czy dany preparat nie oczyszcza naszej skóry. Granica między normalnymi włosami a przetłuszczającymi się jest bardzo cienka.

Włosy tłuste

To chyba najgorszy typ włosów także do pielęgnacji. Często skłonność do przetłuszczania wynika z tendencji hormonalnych. Często pojawia się w okresie dojrzewania, kiedy uaktywniają się gruczoły łojowe zawarte w skórze naszej głowy. Teoretycznie kiedy skończy się okres dojrzewania w większości wypadków zmniejsza się ilość wydzielanego łoju. Niekiedy jednak ta tendencja pozostaje i wtedy to warto naprawdę zadbać o swoją fryzurę. Tym bardziej, że przetłuszczające się włosy wyglądają naprawdę mało estetycznie. Przede wszystkim częste mycie głowy. Jednak nie dowolnym szamponem, tylko preparatem który normalizuje wydzielanie łoju. W kwestii innych preparatów , trzeba postawić na takie, które w naturalny sposób odżywiają nasze włosy, dając im odpowiednią dawkę witamin. I nie ma się co poddawać, z tłustymi włosami można spokojnie wygrać.

I to tyle na dzisiaj. Pamiętajcie też o jednym. Im wcześniej zaczniecie odpowiednio dbać o swoje włosy, tym większa szansa, że ominie was problem nadmiernego ich wypadania. Jeśli macie konkretne sposoby na pielęgnację danego typu włosów to ja z chęcią poczytam. Zawsze to parę opinii i informacji więcej.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 43 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*